Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Karlino

Zachodniopomorskie

Dla wielkich wędkarzy zarówno pogoda jak również czas roku nie jest przeszkodą do uprawiania swojej pasji. Dużo z nich z niecierpliwością czeka na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli wprowadzić na lód i pielęgnowanie swojego zainteresowań.

Wędkarski Gryfice

Wędkarstwo podlodowe stoi się coraz popularniejsze. Jeżeli chcemy dojść do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który znacznie odbiega swoim kształtem i parametrami z tych, używanych w stanie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka wymaga istnieć niezmiernie krótsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Natomiast w wywierconym w lodzie otworze ciężko będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy chcieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Zdolności do wędkowania podlodowego, oferowane w transakcji są przede wszystkim gorsze od standardowych. Dotyczy zatem z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość konieczna do jej rzucania na odległość, jak dzieje się to latem. Pragnie istnieć zawsze dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb panujących w zbiorniku. Istotnym istnieje i jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest branie zimą żyłek kolorowych – używane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem zbliżonym do normalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Gryfice

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, wykonana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające warunki i prowadzenie ryby. Zimowe błystki dzielą się przede wszystkim wielkimi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w tej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki bywają także nacinane tak, aby w czasie ruchu jak prawidłowo odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki kryje się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, łączone w sukcesu stosowana metody spławikowej. Zimą używane są zarówno przynęty jak również zanęty o wysokim, nęcącym zapachu oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest niezwykle szersza niż w stanie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za nieduże pieniądze że bronić się naszym nowym hobby na zimowe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Gryfice

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments