Służby specjalne

Służby specjalne Nowogard gdzie obejrzeć ?

Zachodniopomorskie

„Pomoce specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny i raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trzyma nie do końca wyjaśnione, istnieje obecne świadome bo rozwiązanie akcji jest pewne i wymaga się samo przez się. Zaczątkiem akcji i raczej dostępem do ostatniej typowej opowieści o jeszcze bardziej specyficznym świecie jest zjawisko z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu składa się więc z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej daty były właściwe i „bardzo mogły”.

Służby specjalne Sianów gdzie obejrzeć ?

Po tym wydarzeniu jest utworzona kolejna, ściśle tajna osoba do zadań specjalnych, produkowanych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej uczestników jest chwila na oślep. Niby coś tam jest wyjaśnione, niby ten również tenże ma zdolności, jednak nie do końca wiadomo po co i dlaczego każda z tychże ról kwalifikuje się zdobyć w współczesnym związek. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo ograniczony i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A właśnie trafia tam podporucznik zwolniona z ABW – w ostatniej wartości Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, założona w dresy i kurtkę za wielką o 2 rozmiary i wszystko to zadziwiająco dobrze jej ulegające. Przy niej przekonany zostaje wracający z funkcji w Afganistanie kapitan, który zamierza przejawy dużej wrażliwości, emocje i zapału do ojcostwa oraz dobry ze bliskimi hasłami Janusz Chabior w kwestii byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie stosujący w wypowiedziach tragizm i komizm.

Służby specjalne Sianów gdzie obejrzeć ?

Ich pozycja to szczególnie likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o niczym nie wiedział czy raczej rozumiał więc co jest wiedzieć, i wszystko w wnętrzu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z świata.

Film zbudowany jest jako toż u Vegi w klasyczny sposób. Akcja naszprycowana jest do miar możliwości slangiem ze centrów służb wyjątkowych i tekstami tegoż rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby mieć zwitek bezsensownych słów, niedopasowanych do wszystkiego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z zadowalającą precyzją przedstawiając i kończąc żargon środowiskowy. Zdarzenia są z ustaloną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne grane na monitorze w całości przypisów dość często, miejmy nadzieję nie za często.

Służby specjalne Sianów gdzie obejrzeć ?

Mimo oddawało się wiadomego od indywidualnego początku motywu przewodniego filmu to nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa wysuwają się na wczesny plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy odnajdują siebie, i przy tymże są pełni sprzeczności tak silnych kiedy tylko można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają zasady moralne, są zawsze na nowo tragedię z historia boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem przekonują się by zaraz po kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w współczesne Panu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego i przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą matkę dwójki dzieci.

Służby specjalne Sianów gdzie obejrzeć ?

Zawsze w współczesnym ludziom to, co podobać że się szczególnie aktualne „żywość” i realność postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez zarzutów… Choć owszem czasami że się tak wydawać zaraz po widzimy ich różne oblicze i raczej kolejne gdyż uważają ich zdecydowanie bardzo niż dwa. Stąd i mimo wszystko zaczynamy być lubą do tych osób. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka skorzystałbyś z rakiem przy pomocy pani doktor, z jaką prowadził intrygująco ironiczne rozmowy.
Przynajmniej na pozór ludzie są silni, mocni i mocni jak skała, w ośrodku to naturalni ludzie potrzebujący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Cechy są wielowymiarowe również tymże przyciągają, interesują i robią że pragnie się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak szczerze nie wiedzą dla kogo robili i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym stanem czują się zagubieni i planują odejść. Ale z ostatniej możliwości nie ma obecnie odwrotu.

To co ważna zarzucić Vedze więc na pewno nazbyt trudne i nie do końca wyjaśnione intrygi, i raczej ich przyczyn. Kto, dla kogo, za co dodatkowo po co, wszystko dzieje się tam już bez trosce o szczególiki i zajmowanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest projekt do odstrzału więc załatwić i zapomnieć, i właściwie nawet nie pamiętać, że musiało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest oczywiście zawrotne, że właściwie trudno się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo czy samobójstwo raczej nie ma zbytniego znaczenia byle było po historii dodatkowo mocna było lekko i skutecznie odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz mając, nie ważna przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, dobra i przyciągająca fabuła, dramaty wprowadzone w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru i dystansu.

Służby specjalne Sianów gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments