Puszystość włosów jak z reklamy

1 of
Wstecz Dalej

O Firmie

  • ID Firmy: 1079

  • Dodane: 10 września, 2018

  • Wyświetlenia: 344

Opis

Każda kobieta spoglądając w lustro chciałaby zobaczyć na swojej głowie burzę włosów, które puszyście unoszą się z każdym ruchem. Jak w reklamie! Nie trzeba się smucić jeśli zamiast tego widzimy płaską, smutną fryzurę, można nad tym popracować.

Puszystość włosów jak z reklamy

Pierwszy błąd możemy popełnić już na etapie pielęgnacji włosów. Chcąc dobrze dla naszej fryzury stosujemy odżywki, serum wzmacniające i odżywcze oraz maski. Te bez spłukiwania oraz nadmierna ich ilość po prostu obciążają włosy. Nic więc dziwnego, jeśli nawet uda nam się uzyskać na głowie puszystość, że po paru godzinach włosy po prostu oklapną. Jak się z tym uporać? Należy zamienić kosmetyki do włosów na nieco lżejsze, bardziej naturalne. Warto też na przykład na kilkudniowych urlopie wstrzymać się od stosowania wszystkich swoich kuracji, by włosy mogły „odzwyczaić” się od obciążających specyfików.

W miejsce kosmetyków obciążających powinniśmy zaopatrzyć się w te, które nadają lekkości i objętości włosom. Są to specjalne odżywki, pianki spraye odbijające włosy u nasady, albo specjalny puder, które te włosy unosi. Stosowany jest na poszczególne pasma, dzięki czemu fryzura wygląda naturalnie.

Niezastąpione w tworzeniu puszystości są dobrze znane fryzjerskie pomoce. Najlepiej sprawdza się duża okrągła szczotka do modelowania, którą podczas suszenia wyciągamy pasma włosów. Jeszcze szybszym i wygodniejszym sposobem jest nałożenie włosów na papiloty. Czekając aż włosy wyschną możemy zrobić kilka innych rzeczy, na przykład śniadanie albo makijaż. Po ich rozpuszczeniu wystarczy przeczesać włosy ręką i palcami nadać fryzurze odpowiedni kształt. Najlepiej udaje się to ze spuszczoną głową w dół. Oczywiście przed nałożeniem papilotów albo modelowaniem za pomocą szczotki można zastosować odrobinę kosmetyku, żelu bądź pianki, który utrwali efekt.

Wpływ na puszystość włosów mogą mieć różne szczegóły, również te optyczne. Może pomoże zmiana przedziałka, co sprawi, że fryzura zacznie inaczej się układać? Warto też poważnie porozmawiać ze swoim fryzjerem i otworzyć się na propozycje. Sposób cięcia i farbowania, dodatkowe refleksy, mają ogromny wpływ na wizualny efekt puszystości.

Warto zaszaleć i eksperymentować. Może jutro w lustrze zobaczymy tą burzę włosów jak z reklamy?

Artykuł powstał dzięki serwisowi Przeszczep włosów
 

Komentarze

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o