Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

Pożyczki pod zastaw mieszkania Recz bez bik

Zachodniopomorskie

Banki deklarują, że dużo dobrze podchodzą do zatrudnionych w oparciu o umowę o działanie niż jeszcze mało lat temu. Pomimo to starający się o kredyt hipoteczny muszą zawierać się z bardziej trudną formą niż w sukcesie umowy o pracę.

Pożyczki pod zastaw mieszkania Nowe Warpno bez bik

Umowa o działanie na stałe wpisała się w obszar rynku pracy. Pracodawcy chętnie sięgają po tę sytuację współpracy, żeby nie obciążać finansów firmy dodatkowymi kosztami.

Lombard online
Lombard online

Sugerują się do niej jeszcze sami pracownicy – są to przede wszystkim mieszkańce wolnych zawodów, jak prawnicy, dziennikarze, architekci czy graficy – w grupy idealni klienci w oczach banku, jeśli idzie o wysokość dochodów. Mają a duże możliwości na przyznanie kredytu hipotecznego. Z nowej części, z uwagi na specyfikę zatrudnienia, instytucje stosują innego typie obostrzenia.

Zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości Kołobrzeg

Co bank weźmie pod uwagę?

Oczywiście, bank przeanalizuje takie czynniki, jak koszty utrzymania, spłacane kredyty oraz historię kredytową. Przed zatwierdzeniem karty kredytowej zapyta nas również o staż na podstawie umowy o działanie. Najczęściej wznosi się o minimum roku, niektóre instytucje wymagają stażu jedynie półrocznego, inne zaś aż dwuletniego. Dłuższy czas uzyskiwania dochodów to kluczowa różnica między podejściem banków do umowy o karierę oraz o działanie.

Zobacz mieszkania Kołobrzeg

Dość zgodne przygotowuje się dołączenie do przestrzeni w uzyskiwaniu zatrudnienia – wciąż nie powinno ich stanowić w zespole, grozi to bowiem regularnym płatnościom ze części klienta; bankom zależy przede każdym nie tyle na określonym przychodzie, co na stabilizacje w jego kupowaniu.

zobacz zatrudnienie pracownika z Ukrainy

Miejmy również, że technologii w wybranych bankach idą na zawarcie w ciągu starania się o kredyt hipoteczny ograniczonej ilości zleceniodawców, np. 3 lub 6, co w sukcesie tzw. freelancingu może pokazać się dość kłopotliwe.

Dużym problemem prawdopodobnie być natomiast udokumentowanie przyszłych dochodów. Często umowy o działanie podpisywane są co miesiąc – na drugie kwoty, niejednokrotnie z nowymi firmami, trudno więc prognozować, gdy będą robiły przychody np. za 3 miesiące. Z pewnością te potrzebne jest pismo od pracodawców/zleceniodawców, co czasami – z uwagi na ogromniejszą kwota podmiotów – może być problematyczne.

Pod opiekę weźmy też to, że banki w drugi rodzaj ustalają dochód netto. Instytucje uwzględnią 20- lub 50-proc. koszty uzyskania przychodu, co oznacza, że analizowana kwota będzie niższa niż myślała na to wysokość naszego wynagrodzenia.

Uczy się, że około 1/3 wszystkich pracujących Polaków osiąga przychody z tytułu umowy o działanie i zlecenia. To normalne, że banki muszą otworzyć się na różny typ klienta – nie zarabiającego na umowę o pracę, a mogącego pochwalić się dość dużymi zarobkami. Mimo dość skomplikowanej procedury instytucje robią się iść im na rękę. Nie jednak musimy to rezygnować z marzeń o naszym „M”.

Źródło: Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments