poczta kurier

Poczta kurier Wałcz zamów online

Zachodniopomorskie

Z powodu wysokiego rytmu życia i zwyżkującej popularności transakcji przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku usługi zachęcają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Polanów może być naprawdę proste i naprawdę może uprościć nasze życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu paczek kurierem? Jakie będą plusy takiego rozwiązania? Oraz jakie błędy zdarzają się przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Polanów

Małe paczki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane paczki, to takie o niewielkich rozmiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej wiele ułatwia. Oszczędzimy przy okazji czas i nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka kroków, po pierwsze należy złożyć zlecenie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami i zaczekać aż Poczta kurier Polanów pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może odebrać naszą paczkę już w tym samym dniu, jeśli złożyliśmy zamówienie przed południem, albo dnia kolejnego. Ma to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na dostarczeniu przesyłki do celu na czas. Zazwyczaj czas dowiezienia paczki to 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Kiedy jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy dużo pakunków miesięcznie warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć liczbę dokumentów. Poza tym mamy wtedy możliwość wystawienia faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu takiej ilości pakunków z pewnością zauważymy również korzyść z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost z naszego domu. zawiezienie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by mnóstwo czasu i mogło wymagać od nas siły, zwłaszcza gdypakunki sporo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych jest niższa aniżeli płatność za każdą z nich oddzielnie. Dlatego gdy musimy wysyłać duże ilości paczek warto skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, gdy towar który musimy przesłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i sporo waży? Rozsądnym wyjściem będzie nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz towaru do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od nadania normalnej paczki. Również musimy złożyć zamówienie, zapakować paczkę a, także umożliwić kurierowi odebranie. Z racji na gabaryty pakunku powinniśmy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania pakunku.

Należy pamiętać, że licząc rozmiary przesyłki i wagę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Standardowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą mogły zwiększyć swoją wagę pod działaniem wilgotności, w związku z tym najlepiej nie przybliżać się do granicznej wagi pakunku. Decydując się na paletę na której wyślemy towar, upewnijmy się czy jest ona w dobrym stanie. Nadgniła paleta nie może stwarzać właściwego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą ulec uszkodzeniu. Kiedy okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie wysłania pakunku, możemy mieć kłopoty z otrzymaniem odszkodowania za straty.

Generalne zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne wskazówki dotyczące wymiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego warto poznać je przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Małe paczki z wrażliwą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie niwelowało ewentualne drgania. Oczywiście Poczta kurier Polanów chce żeby wszystkie pakunki były traktowane z uwagą, jednak musimy pamiętać, że w czasie przewozu nasza paczka może się przechylać albo zostać przyciśnięta przez pozostałe pakunki.

Inną rzeczą o której wiele osób zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Polanów odbierając przesyłkę potrzebuje również ten dokument dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić kiedy kurier już czeka. Tym samym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że kurier nie zdoła do kogoś przybyć. Dlatego warto pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Polanów .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Czy polecasz