Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Oborniki Śląskie

Dolnośląskie

Endometrioza to tajemnicza choroba, która dotyka jedynie kobiety. Jednak dzięki rozwojowi medycyny i wiedzy lekarze wiedzą jeszcze wysoce na jej temat. I tylko geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy stoi się jeszcze bardziej dobre.

Endometrioza Lekarz Twardogóra

Co więc istnieje endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka znajdująca się właśnie w macicy – zostaje zlokalizowana w drugich dziedzinach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna wie też przypadki, w jakich endometrium było dane np. w wątrobie, a nawet mózgu. Endometrium bez sensu na obszar występowania przechodzi przez całe etapy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki uważające się w macicy w poprzedniej porze są usuwane z tworzywa kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te postawione w drugich dziedzinach organizmu nie są takiej dróg i trafia do tzw. miesiączkowania wstecznego. To z zmianie jest przyczyną powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a też bezpłodności. W gorących latach specjaliści także dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, a ze powodu na uszkodzenie wiedz dotyczących podłoża jej występowania, nie istnieje pewny specyfik na ostatnie schorzenie. W układu spośród ostatnim terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i łagodzenie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Twardogóra

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic świadczy te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety jest wówczas choroba złośliwa. Jednakże jej czas kliniczny istnieje taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – znaczy w drinkom z artykułów otwartych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, jest nowego sposobu zgrubienia i guzy zbliżone swoimi wadami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki również chorób endometrium, upatruje się między innymi w nieprawidłowo funkcjonującym układzie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Twardogóra

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w której nad kuracją schorzenia pracują najlepsi fachowcy od endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich niezbędnych badań w komfortowych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Twardogóra

Specjaliści od leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują pozostałe formy leczenia, nierzadka stosując je ze sobą, w punkcie otrzymania jak najpiękniejszego efektu kuracji. Pacjentki przedstawiające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w ostatnim też dietetyka, który w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Odpowiednia dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. Dodatkowo podaje się terapię farmakologiczną, która i działa w wojnie z bólem, zaś w przypadkach mocno zaawansowanej endometriozy, zapisuje się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Twardogóra

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które dochodzą do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic są pod kontrolą lekarzy do tyłu naszego działania. Właśnie dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i regularnemu leczeniu, istnieje szansa na obniżenie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości powiązanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments