podatek

Doradztwo podatkowe Drawsko Pomorskie

Zachodniopomorskie

Oto drugi z części artykułów dotyczących kolei w własnym ustawodawstwie w 2019 roku. Prawnicy powinni stanowić ostrożni, gdyż zmiany dotyczą wielu płaszczyzn życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów i ochrony zdrowia i oświaty. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Suchań

Zmiany w niemal w 2019 roku!

aasa dla biznesu
aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to pewne z powszechnie stosowanych walut internetowych. Bawią się one wielkim zainteresowaniem. Że od stycznia 2019 roku przekształciły się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do ostatniego, że część kolei jest niebezpieczna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że bezcelowe będzie już składanie corocznych deklaracji w Urzędzie Skarbowym. Teraz w głównym roku spośród obecnego uproszczenia jest zastosować ponad 4 miliony polaków. Że więcej sztuce będą krótki firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli a prowadzenie firmy

Zmiany, które złapały się w uchwale o Naszej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Znacznie prosto będzie skontrolować danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy od tamtego roku mają przenieść swój skarb do zupełnie nowego państwa, będą potrzebowały uiścić podatek o nazwie exit tax. Dla grupie osób będzie on stanowił 19%. Dodatkowe koszty poniosą więcej osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz podzielenie na raty.

Zwrot wpłaconego podatku

Zamieniły się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy obywatel będzie musiał wypełnić kilka nowych obowiązków i dostarczyć dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym problemem w niniejszym przypadku może wykazać się skompletowanie i dostarczenie dokumentacji, która powodować musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe tworzyć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie wynosiła 225 zł. Wzrost kar związany jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary szanuje się możliwości materialne rodziny i status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto mieć, że sprzedaż samochodu będzie trochę opłacalna dodatkowo. W roku 2019 poprawiłyby się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Ciężko będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą jeszcze ci przedsiębiorcy, którzy będą wybierali sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe wartości ZUS

Składniki ZUS dla osób zakładających kampania gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o jakiś 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na rękę będzie wówczas trochę więcej 1600 zł. Minimalna godzinowa cena to 14,70 brutto. Uważa wtedy zysk na morze świadczeń, jakie w roku bieżącym będzie trzeba rozliczyć na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Suchań

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments